1. Máte-li příznaky nemoci: teplotu 37,3 °C a více, suchý kašel, nemůžete dobře dýchat, máte zažívací obtíže, pociťujete ztrátu chuti a čichu – pokud není možné tyto příznaky vysvětlit jinak.
  2. Volejte svého praktického lékaře.
  3. Váš praktický lékař rozhodne o tom, zda u Vás provedení testu doporučí či se může jednat o případ jiného onemocnění.
  4. Pokud dostanete doporučení k provedení PCR testování od svého lékaře nebo epidemiologa Krajské hygienické stanice, zarezervujte si stanovený termín testování prostřednictvím výše uvedeného odkazu. Stanovený termín prosím dodržte, průkaz onemocnění nemusí být zjištěn, pokud je stěr proveden příliš brzy. Rezervovaný termín Vám bude potvrzen prostřednictvím SMS či zadaného emailu.
  5. Žádanku k vyšetření Vám elektronicky vystaví indikující lékař nebo epidemiolog, na odběrovém místě si ji v systému vyhledáváme na základě Vašich identifikačních údajů.
  6. Dostavte se k odběru v rezervovaném a potvrzeném čase, vezměte si s sebou PRŮKAZ TOTOŽNOSTI a KARTIČKU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.
  7. V odběrovém místě Vám bude proveden odběr - stěr z nosohltanu a následně odcházíte domů. Po celou dobu mějte na ústech roušku.
  8. Výsledek testu Vám bude oznámen SMS zprávou nejpozději následující den. Ohledně výsledku nevolejte do nemocnice.
  9. Další opatření, která musíte respektovat, Vám sdělí Váš praktický lékař či epidemiolog (Krajská hygienická stanice). Pomohou Vám také výše uvedené materiály: Jak si mám počínat, když je můj výsledek: NEGATIVNÍ X POZITIVNÍ