Porodnické oddělení

Na porodnici poskytujeme komplexní péči těhotným ženám v graviditě, za porodu a v šestinedělí. Porodnické oddělení disponuje 22 lůžky a 5 nadstandardnímu pokoji.

Za jakých podmínek může být třetí osoba u porodu a jak je to s následnou návštěvou na oddělení se dozvíte ZDE.

 

Jsme tu pro Vás. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

Po předchozí domluvě Vám představíme porodnické oddělení osobně. V případě zájmu kontaktujte vedoucí porodní asistentku Mgr. Annu Holinkovou., tel.: 724 249 616, e-mail: anna.holinkova@nemocnicesumperk.cz.

Porodnické oddělení Vám nabízí dva nadstandardní pokoje, které jsou vybaveny lůžkem pro doprovod. Při příjmu do porodnice nahlaste porodní asistentce, že máte zájem o nadstandardní pokoj. Aktuální informace o cenách Vám poskytne personál gynekologicko-porodnického oddělení nebo je získáte na telefonním čísle 583 332 321 a v ceníku placených služeb. Vybavení: obývací nábytek, sprchový kout, WC, televize, lednice, varná konvice, ventilátor.

Chtěla bych rodit u Vás v porodnici. Musím se nějak přihlásit, případně jak dlouho dopředu a jakým způsobem?

Nezbytně nemusíte. Podmínku přihlásit se, kterou praktikují velké pražské porodnice, jsme u nás nezavedli. S ohledem na obydlenost zdejšího kraje i těch přilehlých se na rozdíl od hlavního města neobáváme nezvládnutelných porodních excesů. Svobodný výběr porodnice považujeme za právo každé rodičky. Proto nepožadujeme žádné přihlášení k porodu, a to ani u budoucích maminek, které k nám svým bydlištěm spádově přímo "nenáleží", ale které u nás samozřejmě velice rádi uvítáme.

Na druhé straně určitě považujeme za vhodné, když se nastávající maminka dostaví do porodnické ambulance s určitým předstihem (2-3 týdny před porodem - objednání na tel. 583 332 302), aby nám sdělila představy o svém porodu, případně si porodnici - pokud to aktuální provoz umožní - prohlédla. Současně se přesvědčíme o velikosti, poloze a zdravotním stavu jejího plodu, případně sepíšeme potřebnou dokumentaci. Pokud přijde rodička poprvé až s rozběhlým porodem, postaráme se o ni samozřejmě rovněž.

Seriál těhotenství 1. trimestr

Začíná to dvěma čárkami na těhotenském testu. Ale co bude dál? Pro všechny budoucí maminky jsme připravili seriál, kde měsíc po měsíci rozebereme, co se v jejich těle právě odehrává.

První trimestr zahrnuje počátečních 13. týdnů vašeho těhotenství.

1. měsíc - Začátek těhotenství většina budoucích maminek vůbec nepozná. První měsíc je pro těhotenství zcela zásadním, protože se plodu tvoří nejdůležitější orgány a systémy. Přečíst více »

2. měsíc - Na začátku druhého měsíce je už koncentrace těhotenského hormonu hCG tak vysoká, že graviditu bez potíží odhalí i ten nejobyčejnější těhotenský test. Ve druhém měsíci začíná plodu v srdci kolovat krev a vyvíjí se mozek, končetiny a obličej. Přečíst více »

3. měsíc - V tuhle chvíli už má plod všechny orgány, vytváří se čelist, zárodky zubů v dásních a v mozkové tkáni je patrná aktivita. Plod měří cca 2 cm a odpovídá velikosti zelené olivy. Přečíst více »

Seriál těhotenství 2. trimestr

Na konci 13. týdne překročíte magickou hranici druhého trimestru. Odcházejí také nevolnosti a můžete si začít užívat těhotenství naplno.

4. měsíc - Připravte se na to, že se vstupem do 4. měsíce se vám začne zvětšovat obvod pasu a prsou. Na váze je zatím vidět jen minimální rozdíl v rozmezí 1 až 2 kg, ale brzy už svou běžnou velikost nejspíš nedopnete. Ideální čas vyrazit na nákupy! Přečíst článek »

5. měsíc - V 17. tt měří miminko cca 16–17 cm a prodlužují se mu nohy. To znamená, že nebude trvat dlouho a ucítíte první pohyby! Přečíst článek »

6. měsíc - Vaše břicho se zvětšuje, miminko má dostatek prostoru, a tak o sobě dává vědět pořádnými kopanci. Občas to vypadá jako pořádné vlnobití. Přečíst článek » Ve 23. týdnu těhotenství dochází u miminka ke zpevnění ušních kůstek. Díky tomu může začít rozlišovat váš hlas od ostatních zvuků. Mluvte na něj, zpívejte mu, vyprávějte. Přečíst článek »

7. měsíc - Miminko rychle roste, začíná reagovat na vnější podněty, rozlišuje období spánku a bdění. Vaše bříško se postupně zvětšuje a brzy začnete cítit, že vás omezuje v pohybu. Přečíst článek »


Seriál těhotenství 3. trimestr

S 28. týdnem se přesouváte do posledního trimestru, tudíž do cílové rovinky!

8. měsíc - Během následujících týdnů by se miminko mělo začít otáčet hlavičkou dolů a připravovat se tak na porod. Přečíst článek »

9. měsíc - Tělesné orgány miminka mezi 33. a 36. týdnem těhotenství stále dozrávají a připravují se na samostatné fungování. Dítě už přibralo na skoro 2 kg a měří asi 44 cm. Přečíst článek »
NÁŠ TÝM

primář

MUDr. Martin Trhlík

Vedoucí lékař

MUDr. Karel Huml

Vrchní sestra

Mgr. Vladislava Dajčová

724 161 051

Laktační poradkyně

(pracovní dny 8:00 – 20:00 hod.)

724 140 330

Vedoucí sestra

Mgr. Anna Holinková

583 332 321

FOTOGALERIE