Porodnické oddělení

Na oddělení poskytujeme péči zvláště ženám ze Šumperska, Zábřežska a Ústeckoorlicka. Porodnické oddělení disponuje 22 lůžky a  4 nadstandardními pokoji .

 

Jsme tu pro Vás. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

Po předchozí domluvě Vám představíme porodnické oddělení osobně. V případě zájmu kontaktujte vedoucí porodní asistentku Mgr. Annu Holinkovou., tel.: 724 249 616, e-mail: anna.holinkova@nemocnicesumperk.cz.

Porodnické oddělení Vám nabízí dva nadstandardní pokoje, které jsou vybaveny lůžkem pro doprovod. Při příjmu do porodnice nahlaste porodní asistentce, že máte zájem o nadstandardní pokoj. Aktuální informace o cenách Vám poskytne personál gynekologicko-porodnického oddělení nebo je získáte na telefonním čísle 583 332 321 a v ceníku placených služeb. Vybavení: obývací nábytek, sprchový kout, WC, televize, lednice, varná konvice, ventilátor.

Chtěla bych rodit u Vás v porodnici. Musím se nějak přihlásit, případně jak dlouho dopředu a jakým způsobem?

Nezbytně nemusíte. Podmínku přihlásit se, kterou praktikují velké pražské porodnice, jsme u nás nezavedli. S ohledem na obydlenost zdejšího kraje i těch přilehlých se na rozdíl od hlavního města neobáváme nezvládnutelných porodních excesů. Svobodný výběr porodnice považujeme za právo každé rodičky. Proto nepožadujeme žádné přihlášení k porodu, a to ani u budoucích maminek, které k nám svým bydlištěm spádově přímo "nenáleží", ale které u nás samozřejmě velice rádi uvítáme.

Na druhé straně určitě považujeme za vhodné, když se nastávající maminka dostaví do porodnické ambulance s určitým předstihem (2-3 týdny před porodem - objednání na tel. 583 332 302), aby nám sdělila představy o svém porodu, případně si porodnici - pokud to aktuální provoz umožní - prohlédla. Současně se přesvědčíme o velikosti, poloze a zdravotním stavu jejího plodu, případně sepíšeme potřebnou dokumentaci. Pokud přijde rodička poprvé až s rozběhlým porodem, postaráme se o ni samozřejmě rovněž.

Seriál těhotenství 1. díl

Začíná to dvěma čárkami na těhotenském testu. Ale co bude dál? Pro všechny budoucí maminky jsme připravili seriál, kde měsíc po měsíci rozebereme, co se v jejich těle právě odehrává.

Přečíst článek »

Seriál těhotenství 2. díl

Vynechaná menstruace, citlivá prsa, podivné chutě, únava a pozitivní těhotenský test. Na začátku druhého měsíce je už koncentrace těhotenského hormonu hCG tak vysoká, že graviditu bez potíží odhalí i ten nejobyčejnější těhotenský test.

Přečíst článek »

Seriál těhotenství 3. díl

Období fetální nahrazuje období embryonální a trvá až do samotného porodu. V tuhle chvíli už má plod všechny orgány, vytváří se čelist, zárodky zubů v dásních a v mozkové tkáni je patrná aktivita. Plod měří cca 2 cm a odpovídá velikosti zelené olivy. Jeho srdce bije frekvencí 150-160 tepů za minutu.

NÁŠ TÝM

Primář oddělení

MUDr. Harald Čadílek

583 332 313

Vrchní sestra

Mgr. Vladislava Dajčová

724 161 051

Laktační poradkyně

(pracovní dny 8:00 – 20:00 hod.)

724 140 330

Vedoucí sestra

Mgr. Anna Holinková

583 332 321

FOTOGALERIE