Přednášky, kurzy, prohlídky

Nemocnice Šumperk nabízí následující kurzy, přednášky či prohlídky pro veřejnost. V případě zájmu Vám rádi poskytneme více informací.

Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí

Po domluvě Vám rádi osobně představíme porodnické oddělení. Kontaktujte vedoucí porodní asistentku Mgr. Annu Holínkovou, tel.: 724 249 616, e-mail: anna.holinkova@nemocnicesumperk.cz.

POZOR! Nastávají maminky, hlaste se na cvičení 1. června 2021.

Plavání je z důvodu epidemiologické situace i nadále zrušeno. Děkujeme za pochopení.

Plavání pro těhotné

Cena za jednu lekci plavání nebo cvičení: 50 Kč/osoba
Více info na: 583 332 302

Kdy a pro koho je plavání vhodné?
Po ukončení 20. týdne těhotenství je-li těhotenství označeno jako fyziologické, pro těhotné bez vaginálního onemocnění.

Kde plaveme?
Bazén na rehabilitačním oddělení Nemocnice Šumperk.

Co Vás čeká?
Rozcvičení, nácvik dýchání, relaxace pod odborným dohledem porodních asistentek, teplota vody 34°C, skupiny max. 5 žen.

Kdy plaveme?
připravuje termíny

Co s sebou?
Dostatek tekutin, ručník, mýdlo, obuv do sprchy.


Cvičení pro těhotné

Kdy a kde cvičíme?
Cvičení proběhne 1. června v 15:00
pod vedením porodní asistentky na rehabilitačním oddělení Nemocnice Šumperk.

Co Vás čeká?
Těhotenská gymnastika, gravidjóga, cvičení na míči, relaxace, dechová cvičení, cvičení svalstva pánevního dna aj.

Co s sebou?
Ručník a dostatek tekutin.

Plavání a cvičení lze absolvovat pouze po registraci na tel.  583 332 302 a po předložení platného souhlasu Vašeho gynekologa. Formulář potvrzení získáte v porodnické ambulanci Nemocnice Šumperk nebo v sekci gynekologicko-porodnické oddělení.


Přednášky pro nastávající rodiče

Vzhledem ke stávající epidemiologické situaci si, prosím, ověřte termín konání na tel.: 583 332 302. Děkujeme za pochopení.

Od 15:00 v kongresovém sále Nemocnice Šumperk
Vstup: 50 Kč/ osoba
Účast tatínků vítána!
Více info na: 583 332 302


Prohlídky dětského oddělení pro rodiče s dětmi či žáky mateřských a základních škol

V nemocnici s úsměvem? U nás ano. Přijďte se k nám podívat společně s dětmi!

Veřejnosti umožňujeme prohlídky dětského oddělení určené pro dětský kolektiv. Cílem je zmírnit obavy a strach dětí z nemocničního prostředí.

V případě zájmu kontaktujte vedoucí sestru dětského oddělení Lenku Babištovou tel.: 583 332 221, e-mail: lenka.babistova@nemocnicesumperk.cz.

V kurzu neodkladné resuscitace dětí a dospělých Vás naučíme, jak zachránit život

V tomto kurzu Vás zdarma naučíme, jak zachránit život a jednat v krizové situaci. Kurz je určen pro širokou veřejnost (školy, společnosti, kluby aj.). Součástí výuky je také praktický nácvik resuscitace. Na termínu a místě konání se s Vámi rádi domluvíme. Více informací Vám ochotně poskytne vedoucí sestra oddělení ARIP Bc. Martina Králová na telefonním čísle 606 709 901.

Nabízíme přednášku o prevenci rakoviny prsu a dalších nádorových onemocněních

Rakovina prsu patří mezi nejčastější nádorová onemocnění. Dle statistik tato nemoc během života postihne každou desátou ženu a bohužel se nevyhýbá ani mladým dívkám. Přednáška je vhodná pro žáky středních škol, VOŠ a organizace sdružující ženy. Lékařka se sestrou přijedou po domluvě přednášet na sjednané místo, a to zcela zdarma. Přednáška s praktickými ukázkami se dotýká také dalších častých nádorových onemocnění. V případě zájmu kontaktujte Bc. Olgu Davidovou na telefonním čísle 602 748 838.

Zapojte Vaši školu do projektu prevence vadného držení těla u žáků základních škol

Problémy s držením těla na prvním stupni základní školy má dnes přibližně každý třetí školák. Na vině je nejčastěji nedostatek pohybu, jednostranná zátěž při sportu i v běžném životě nebo třeba obezita. Nemocnice Šumperk realizuje na základních školách projekt, jehož cílem je vadnému držení těla malých školáků preventivně předcházet a problematické případy současně léčit. Projekt je zaměřen na žáky prvního stupně základních škol. V případě zájmu kontaktujte vedoucí fyzioterapeutku rehabilitačního oddělení Zdeňku Procházkovou na telefonním čísle 602 625 848 nebo 583 333 602, případně na e-mailu: zdenka.prochazkova@nemocnicesumperk.cz.

SPOJTE SE S NÁMI

Odesláním registrace souhlasím se zasíláním newsletteru a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Informace o zpracování osobních údajů pro odběratele newsletteru.

FOTOGALERIE