Kožní oddělení

Kožní oddělení provádí léčebné metody s využitím lymfodrenážního přístroje (pro dolní i horní končetiny), fotokabiny pro celotělovou aplikaci, lokální fototerapie na dlaně a plosky, hřebeny se spektrem UVB 311 nm, UVA.

Poskytujeme

  • dermatoskopické vyšetření pigmentových kožních lézí
  • výkony v rámci dermatologické chirurgie: excise, plastiky, kosmetická dermatochirurgie
  • lymfodrenáž otoků dolních a horních končetin
  • fotoléčbu psoriázy, ekzémů, vitiliga
  • digitální dermatoskopii

Centrum biologické léčby

Naše kožní oddělení je od září 2019 Centrem biologické léčby pro onemocnění zvané psoriáza, neboli lupénka, atopický ekzém, chronická kopřivka a hidradenitida. Čtvrtina pacientů trpí středně těžkou až těžkou formou tohoto onemocnění, která si vyžaduje aplikaci fototerapie, systémovou medikamentózní léčbu nebo kombinaci obou terapeutických postupů. Pro zvládnutí onemocnění je obvykle potřebná dlouhodobá léčba, jejíž používání však může být, bez ohledu na široké spektrum dostupných léčebných prostředků, limitováno mnoha faktory. S pokrokem v oblasti molekulární biologie a moderních technologií se rozšiřuje skupina látek určených k biologické léčbě psoriázy. Prostředky biologické terapie - biologika - jsou navrženy tak, aby působily v klíčových bodech patogeneze onemocnění.

Cílená biologická léčba:

  • bývá pro konkrétního pacienta individuálně stavěna přímo „na tělo“. Nemocný musí před započetím absolvovat řadu vyšetření, jejichž výsledky potvrdí vhodnost daného terapeutického postupu.
  • aplikuje se převážně injekčně – některé léky si mohou pacienti aplikovat doma sami (obvykle formou autoaplikátoru do podkoží), někteří dochází na léčbu do specializovaného centra biologické léčby ve vybraných nemocnicích.

Náklady na cílenou biologickou léčbu bývají velmi vysoké, mnohonásobně vyšší než u standardní terapie. Proto se k biologické léčbě přistupuje až po selhání standardní léčby nebo při jejím nedostatečném efektu.

Nejvíce biologických léků se vyvíjí pro využití v oblasti onkologie, dále pak v gastroenterologii, dermatologii a revmatologii. Bývají mnohdy nadějí pro těžce nemocné pacienty, jimž klasická léčba nepomáhá.

Pacienti se mohou objednávat ke konzultaci na tel. čísle 583 332 551.

Dostupnost biologické léčby pro pacienty naší nemocnice znamená další významný krok v zajištění nejmodernější a komplexní terapie.

Korektivní a estetické dermatologie

Naši specialisté z dermatokosmetologické ambulance Vám nabízejí širokou škálu služeb nehrazených zdravotními pojišťovnami v oblasti korektivní a estetické dermatologie. Více informací naleznete v přiloženém ceníku.

Informace ke stažení

NÁŠ TÝM

primářka

MUDr. Veronika Paťavová

583 332 551

vrchní sestra

Mgr. Marcela Smrčková

583 332 404

vedoucí sestra

Ondřejka Rampasová

583 332 521

FOTOGALERIE