Školní rok na „zdravce“ zahájil osobně hejtman Olomouckého kraje

Hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek za doprovodu radního pro školství RNDr. Aleše Jakubce slavnostně přivítali studenty a studentky denního i kombinovaného studia Střední a vyšší odborné školy zdravotnické v Šumperku. Hlavním důvodem návštěvy bylo právě zahájení již druhého ročníku kombinovaného studia oboru diplomovaná všeobecná sestra, který před dvěma lety právě současné vedení Olomouckého kraje schválilo. Podařilo se tak naplnit dlouholeté přání nejenom školy ale také vedení Nemocnice Šumperk. Absolventi daného oboru jsou totiž nepostradatelní pro další rozvoj zdravotní péče v celém regionu. Přesně tak to zmínil ve svém pozdravu a přání studentům také předseda představenstva nemocnice JUDr. Martin Polach. Vedení kraje i nemocnice se v neformální diskuzi shodlo na další společné podpoře školy i studentů. Dosavadní spolupráci a podporu kraje i nemocnice ocenila ředitelka školy Mgr. Zuzana Gondová.