Platby za energie přidávají vrásky na čele vedení Nemocnice Šumperk

Vysokou úroveň péče v každé nemocnici v České republice považujeme v dnešní době za samozřejmost. Zajišťují ji vzdělaní a erudovaní lékaři, zdravotní sestry, ošetřovatelé a další zdravotničtí a sociální pracovníci. Ale žádná nemocnice se neobejde bez dokonalého zázemí, ve kterém techničtí pracovníci zajišťují vše, co je potřeba pro hladký chod nemocnice. Prádelna, stravovací provoz, úklid vnitřních i venkovních prostor, údržba. To všechno musí dokonale fungovat. Téměř nic by však nebylo možné realizovat bez dostatečného a kvalitního zásobování energiemi, jejichž spotřeba je v areálech nemocnic vysoká. Stejně tak je tomu v Šumperku. Jen pro připomenutí, v nemocnici pracuje 1300 zaměstnanců, během roku projde vyšetřením 300 tisíc pacientů a na lůžkách se jich vystřídá 20 tisíc. Pro ně je třeba topit, svítit, prát, vařit. Takový provoz něco spotřebuje. Energie jsou téma, které v současnosti řeší úplně všichni, protože ceny energií v posledním roce výrazně vzrostly. Tak se pojďme podívat, jak se k tomuto tématu postavili odpovědní pracovníci Nemocnice Šumperk.