Dokážete si představit, že v nemocnici vypadne elektřina?!

V dnešní době máme nejen doma, ale i ve zdravotnických zařízeních téměř vše na elektřinu. Bez ní si doma na pár hodin nebo i dní poradíme. Ale co v nemocnici, kde zdravotníci zachraňují lidské životy? Mnohdy se jedná o vteřiny a přístroje udržující základní životní funkce jednoduše nemohou být bez proudu ani jedinou vteřinu. Jak je naše nemocnice na takový výpadek elektrického proudu připravena nebo jak probíhá plánovaná odstávka v případě, že je potřeba na elektrickém vedení něco opravit nebo zrevidovat? Nejen na tyto otázky jsme se v rozhovoru pro náš Magazín ptali Jiřího Urbana, vedoucího technického oddělení Nemocnice Šumperk a Ing. Matěje Šťastného, vedoucího oddělení zdravotnické techniky Nemocnice Šumperk.