Český den proti rakovině

Nemocnice Šumperk se již tradičně zapojuje do podpory Českého dne proti rakovině, který letos slaví 27. ročník celonárodní sbírky. Jednou z možností podpory je zakoupení žlutého kvítku měsíčku lékařského, který bude letos doplněn bledě modrou stužkou.

Výše příspěvku je dobrovolná, nicméně zůstává na minimální hodnotě 20 Kč a nákup bude možný od středy 10.5. až do pátku 12.5.2023. Sestřičky oděné do žlutých triček budou kvítečky nabízet v onkologické ambulanci. Kromě sestřiček se k tomu připojí i studentky SZŠ v Šumperku, které budou roznášet kytičky po celé nemocnici.

Nádorová onemocnění průdušek a plic se stala ústředním tématem letošního programu prevence onkologických onemocnění. Všem, kdo si zakoupí kytičku měsíčku lékařského, bude předán letáček s informacemi o možnostech prevence.

Věříme, že se nám podaří v rámci letošní sbírky vybrat co nejvíce prostředků na boj proti rakovině.

Zapojte se i vy do podpory boje proti rakovině a podpořte letošní Český den proti rakovině zakoupením kytičky měsíčku lékařského. Vaše podpora může být velkou pomocí pro ty, kteří bojují s touto nemocí.