V menší nemocnici máte větší šanci dostat se do přátelského kolektivu, říká mladý lékař Petr Smrčka

Když úspěšně dokončil studium medicíny a začal se rozhlížet, kam nastoupí, Nemocnice Šumperk v jeho hledáčku původně nebyla. Shodou náhod se však dozvěděl o volném místu na dětském oddělení a své volby po půl roce stráveném v nemocnici prý nelituje. „Podruhé bych se rozhodl stejně. Jsem stále v kontaktu s přáteli z vysoké školy, samozřejmě si sdělujeme své dojmy a zatím jsem nenašel nikoho, s kým bych si pracovní místo vyměnil. Za první týden v práci jsem udělal více krevních odběrů než za celých šest let studia a když jsem líčil třeba kolegům z větší nemocnice, že provádím samostatně screeningové ultrazvuky novorozencům a po třech týdnech mě posadili k lumbální punkci, odmítali tomu věřit,“ říká v rozhovoru mladý sympatický lékař z dětského oddělení Petr Smrčka.