Nechybělo mnoho a byl by místo lékaře bubeníkem

MUDr. Jan Prášil je jedním z nestorů šumperské nemocnice a krajského zdravotnictví. Svou bohatou pracovní kariéru uzavřel v prosinci 2022 po více než třiceti letech služby v Šumperku a po šedesáti letech paxe. Má za sebou tedy „zlatou“ i „diamantovou“ promoci, obě absolvoval v plném pracovním nasazení. Pochází z lékařské rodiny, jeho otec byl primářem oddělení ORL ve vojenské nemocnici Hradisko v Olomouci. Profesně se orientoval na obor, který není úplně viditelný, není to lékařská „první linie“, ale o to je důležitější, a jeho význam roste s rozvojem technických možností v medicíně. Vedl jako primář radiodiagnostická oddělení v Přerově i v Šumperku, nějaký čas pracoval také jako ředitel šumperské nemocnice.