Protetická ambulance

Odborné zhotovení protéz, ortéz, speciální obuvi a dalších zdravotnických pomůcek.

Výhody počítačové analýzy chodidel

  • vede ke stanovení dalšího postupu případně zahájení efektivní léčby
  • lze stanovit přesný plán korekce
  • výsledky lze použít pro výrobu ortopedických vložek na míru, případně dalších pomůcek
  • přístroj získá řadu důležitých dat potřebných pro práci lékařů a protetiků
  • data jsou archivována – můžeme tak srovnat nové výsledky s minulými a zjistit, zda došlo ke zlepšení či nikoliv

S čím Vám protetika pomůže?

Protetika se zabývá individuální výrobou protéz, končetinových ortéz, ortopedické obuvi, ortopedických vložek, trupových ortéz a dalších zdravotních pomůcek, které zvyšují kvalitu života po úrazech, při specifických onemocněních nebo vrozených vadách.

Protézy a ortézy na míru

Zhotovujeme a aplikujeme protézy pro pacienty po amputacích horních a dolních končetin. Protézy umožňují návrat k původním pohybovým aktivitám a rychlému zařazení do společnosti. Nové technologie a materiály přispívají ke spolehlivosti a jednoduché ovladatelnosti protéz.

Další skupinou pomůcek jsou ortézy dolních a horních končetin jejíž funkce spočívá ve stabilizaci, fixaci, podpoře nebo také kompenzaci zbylých funkcí končetin. Nejčastěji jsou aplikovány u vrozených vad, úrazů a jiných pohybových potíží. Ortézy vynikají zejména lehkostí, snadnou ovladatelností, stabilitou i příjemným vzhledem.

Ortopedická obuv pro zdravou chůzi

Snažíme se pomáhat lidem, kteří mají špatný stereotyp chůze či jiné zdravotní problémy. Vytváříme ortopedickou obuv, která je speciálně upravená a vytvořená vždy přesně na míru, podle požadavků zákazníka a výrazně tím napomáhá v řadě závažných postižení nohou. Má rovněž zásadní vliv na průběh léčby po úrazech nebo vrozených vadách a působí jako prevence vzniku dalších problémů. Velkou pozornost je také třeba věnovat výběru a konstrukci ortopedické obuvi. Naše protetické pracoviště nabízí ortopedickou obuv zhotovenou na základě individuálního zaměření, která je zásadně vyráběna z přírodních materiálů v mnoha barevných provedeních.

Podologická poradna

Součástí našeho protetického pracoviště je podologická poradna. Prvním krokem, který vede ke zjištění příčiny bolesti chodidel a ke způsobu náprav, je počítačová analýza chůze a stoje, kterou provádíme v našem zařízení pomocí pedografického přístroje MatScan.

Na základě vyšetření lze doporučit řešení případných nedostatků při pohybových aktivitách. Vyšetření je vhodné zejména u deformit nohou, při bolestech plosky nohy, nosných kloubů kotníků, kolen, kyčlí, ale i zad.

Obraťte se na odborníky

Hledáte-li specialisty pro odborně zhotovené ortopedické a protetické pomůcky po úrazech, při onemocněních nebo vrozených vadách, obraťte se na naše specializované pracoviště, které má v této oblasti bohaté zkušenosti. Odborníci z našeho nestátního zdravotnického zařízení Vám také rádi poradí s výběrem vhodné zdravotní pomůcky, která bude řešit Váš aktuální problém.

Pro více informací navštivte www.protetika-ergona.cz.