Vakcína jako světlo na konci tunelu

Na začátku letošního roku dorazily do Nemocnice Šumperk první vakcíny vyvinuté firmou BioNTech a Pfizer. Podobně jako v ostatních zdravotnických zařízeních v Česku i v Šumperku podstoupili očkování nejdříve ti zdravotníci, kteří jsou riziku nákazy vystaveni nejvíc.

V polovině ledna zahájila nemocnice očkování klientů sociálních zařízení a seniorů nad 80 let. „Seniory očkujeme buď v nemocnici, nebo prostřednictvím našeho mobilního týmu také v sociálních zařízeních a v domovech seniorů. Denně zvládneme s naším mobilním týmem naočkovat přes sto lidí,“ říká náměstkyně pro nelékařské zdravotnické profese Monika Žaitliková s tím, že mobilní tým se skládá z lékaře, zdravotní sestry a dvou administrativních pracovníků. Mobilní tým přitom neočkuje jen v šumperském regionu, ale dojíždí i do vzdálenějších oblastí, včetně Jesenicka. Očkovali jsme klienty sociálních zařízení například ve Zlatých Horách, Sobotíně nebo v Javorníku. „Byť je to logisticky poměrně náročné, uděláme vše pro to, abychom naočkovali všechny seniory, kteří o vakcínu budou stát,“ doplňuje Monika Žaitliková.

SPOJTE SE S NÁMI