1. Máte-li příznaky nemoci: teplotu 37,3 °C a více, suchý kašel, nemůžete dobře dýchat, máte zažívací obtíže, pociťujete ztrátu chuti a čichu – pokud není možné tyto příznaky vysvětlit jinak.

2. Volejte svého praktického lékaře.

3. Váš praktický lékař rozhodne o tom, zda u Vás provedení testu doporučí či se může jednat o případ jiného onemocnění.

4. Pokud dostanete doporučení od svého lékaře nebo epidemiologa Krajské hygienické stanice, budete odesláni k testování v Nemocnici Šumperk a.s. K vyšetření na odběrovém místě Vás objedná Váš lékař nebo epidemiolog. Konkrétní datum a čas, kdy se máte dostavit, Vám telefonicky sdělíme, a to obvykle v odpoledních či podvečerních hodinách, nejpozději však během následujícího pracovního dne.

5. V odběrovém místě Vám bude proveden odběr a následně odcházíte domů. Po celou dobu mějte na ústech roušku.

6. Výsledek testu Vám sdělí Váš praktický lékař nebo epidemiolog v nejbližších hodinách nebo dnech. Ohledně výsledku nevolejte do nemocnice.

7. Další opatření, která musíte respektovat, Vám sdělí Váš praktický lékař či epidemiolog (Krajská hygienická stanice).