Média

Zpět

Celoplošný zákaz návštěv

V nemocnice byl vyhlášen zákaz náštěv.

Vedení šumperské nemocnice se dnes rozhodlo vyhlásit dočasný celoplošný zákaz návštěv. Doposud byla udělena výjimka u Pavilonu F, kde leží dlouhodobě hospitalizovaní pacienti. Od dnešního dne jsou zakázány návštěvy i tam. Zákaz návštěv platí také pro Ošetřovatelský úsek v Zábřehu. Důvodem je stále rostoucí výskyt akutních respiračních infekcí v šumperském regionu. Zákaz návštěv platí do odvolání.

Nemocnice Šumperk zakázala návštěvy na odděleních už 7. února. Výjimku udělila v případě Pavilonu F, kde leží dlouhodobě hospitalizovaní pacienti, kteří absenci návštěv nesou zpravidla psychicky velmi špatně. Vzhledem k tomu, že výskyt chřipkových onemocnění nabírá na stále větší síle, rozhodla se nemocnice zakázat návštěvy i zde.

„Chápeme, že se to některým pacientům nemusí líbit, ale našim prvořadým úkolem je zajistit jejich včasné uzdravení a návrat do domácího prostředí bez komplikací. Proto prosíme o pochopení nejen je, ale i jejich příbuzné,“ vysvětluje hlavní sestra nemocnice Bc. Monika Žaitliková. Cílem opatření je zabránit přenosu virové infekce mezi návštěvami a hospitalizovanými pacienty, pro které by nakažení se virovou infekcí mohlo znamenat vážné komplikace v podobě delší rekonvalescence nebo dokonce zhoršení jejich zdravotního stavu. Návštěvy jsou tak povoleny pouze v individuálních případech, a to vždy po předchozí domluvě s primářem oddělení.

Zákaz návštěv platí do odvolání.